Sevdiği Tiki Çıkınca

B binasındaki merdivenleri hızla inmişti. Teneffüs 10 dk. idi ve bu sürede aşağıda katta bulunan Mozart Cafe’den bir çay alıp, sigarasını içmesi gerekiyordu. Her dakikanın önemi vardı çünkü geçen saniyeler onun için kayıptı. Yolda bir arkadaşını gördü ona gözükmeden aşağı inmeli idi vakit kaybedemezdi.

Önüne bakmadan hızlı bir şekilde inerken ayağı kaydı ve hızlı bir şekilde öne savruldu ve O’na çarptı. O’nun elindeki kitaplar notlar yere dağılmıştı. Mahcup bir şekilde özür diledi bu sırada yerdeki kağıtları toplarken bir tanesi yazdığı bir makale idi ve sağ üstünde ismi ve öğrenci numarası vardı. Çaktırmadan baktı: “Ayşesu Güneşay – 21234567” Kız notlarını alıp hızlı bir şekilde yukarıya doğru çıkarken, bizim delikanlı saate baktı. Az bir süre vardı… Salla dersi dedi. Aşağıya indi. Çayını aldı tam yukarı çıkarken orada oturan 3 kankasını gördü. Biraz önce başına gelen olaydan etkinlenmişti ve bunu anlatmak için içinde derin bir istek duyuyordu.


– Lan bir kıza çarptım. Çok farklı hissediyorum. Ben aşık oldum

– Yok artık Lebron James

– Yok artık James Rodriguez

– Yok artık Speedy Gonzalez

– Lan bi dalga geçmeyin…

– Reis sen dalgalanmış da durulmuşsun galiba… ama çok film gibi ya… siyah beyaz.

– Bu sefer farklı, kızın adını ve öğrenci numarasını biliyorum.

– Büyük başarı

– Helal

– Adamın dibisin

– Neyse biraz stalkerlık yapmam lazım. Kız nasıl biri öğrenmem lazım

– Reis biliyorsun bu konuda baya iyiyimdir, istersen yardım edebilirim.

– Yok abi, Allah korusun…

– Sen bilirsin…

– Hadi görüşürüz.


Sigarasını içtikten sonra iPad’ini çıkardı. Araştırmaya başladı. Baktı baktı bir şey bulamadı. Üzüldü kendince… Dedi ben o kızı bulacağım. Mağrur bir şekilde başını kaldırdığı zaman iri yarı bir genç yanına yaklaşıyordu. Kirli sakalı, 3 numara saç tıraşı, dar abercrombie fitch tişörtü, altında adidas eşofman, elinde sigara muhtemelen iPhone 5S ve bir araba anahtarı vardı… Bak aslan benim kıza B binasında çarpmışsın ayık ol dedi… O sırada O geldi. Yha AshQım PhıRaQ da Gideliimm yHaaaa hadiii aşkitom dedi. Bir aşk hikayesi başlamadan bitti. Belki efsane aşıklar olabilirlerdi ama nasip değilmiş…

 

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir